Розміщення наземних військ з країни-члена НАТО в Україні не зробить автоматично всі інші країни Альянсу учасниками конфлікту з росією.
“Якщо держава-член діє в односторонньому порядку, тобто не в рамках заздалегідь визначеної операції НАТО і поза структурами військового командування НАТО, то ні НАТО в цілому, ні інші партнери по НАТО не стають сторонами конфлікту”, – йдеться в доповіді Бундестагу.
Депутат Європарламенту від Німеччини Беатрікс фон Шторх від ультраправої партії Альтернатива для Німеччини (АдГ) попросила експертів оцінити, як розгортання наземних військ НАТО вплине на так званий випадок альянсу, в якому члени НАТО зобов’язані підтримувати один одного.
«Якщо війська держави-члена НАТО беруть участь у колективній самообороні (стаття 51 Статуту ООН) на користь України в конфлікті, що триває (між росією та Україною) і піддаються нападу з боку іншої сторони конфлікту (росії) в ході бойових дій у зоні конфлікту, це не належить до статті 5 НАТО», — пояснили німецькі експерти у своїй доповіді.
У цьому контексті німецькі експерти наголосили на тому, що стаття 5 НАТО застосовується лише до союзників та їхніх військ, які зазнали нападу на їх території або над нею.