В Україні операцій з відновлення обличчя потребують понад дві тисячі воїнів, – таку цифру озвучили під час Всеукраїнської конференції «Лікарі для героїв», яка відбулася у Києві, – повідомляє “Вечірній Київ”.
Керівниця проєкту «Лікарі для героїв» Наталя Лютікова наголосила: «Такі пластичні операції потрібні насамперед для того, щоб кожен воїн, повертаючись до цивільного життя або ж у військо почувався потрібним і непокинутим, а також міг жити активне і наповнене життя. У наших реаліях це надважливо.
Завдяки благодійному проєкту вже відновили обличчя понад сотні військових
За час роботи вдалося допомогти вже 103 військовим, але досі, як згадували на початку, 2000 бійців очікують на «пластику». При цьому, на жаль, кількість потенційних пацієнтів постійно зростає…
Щоб привернути увагу до проблеми воїнів із травмованим обличчям та наголосити на необхідності державного фінансування цієї сфери, як зазначають організатори, й вирішили провести цю конференцію.
«Дуже складно „зібрати“ обличчя у той стан, в якому воно було раніше. Часто це операції у кілька етапів та дуже клопітка робота. Біоінженери максимально відновлюють всі фрагменти обличчя через комп’ютерну томографію, створюють на 3D-принтерах ті кістки, яких не вистачає, й у такий спосіб повертають воїнам природну естетику. Але ще раз підкреслю, що це дуже напружена і складна робота. Часто для реалізації треба залучати багато спеціалістів», — прокоментував щелепно-лицевий хірург Київської обласної лікарні Ростислав Терлецький, який працює у команді благодійників.
Один з героїв проєкту, якого вже вдалося успішно прооперувати завдяки ініціативі, — Євгеній Самарець, який 26 вересня 2022-го під час штурму поблизу Бахмута він потрапив під сильний артилерійсько-мінометний вогонь та отримав мінно-вибухову травму, із практично критичними наслідками для обличчя.
Торік, 8 червня, пластичні хірурги в рамках проєкту встановили йому імплантат з аутотрансплантатом в тепер воїн вже може продовжувати життя, не оглядаючись на травму.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда зазначила, що Київ зі свого боку також фінансує дороговартісне лікування киян у комунальних медичних закладах міста, яке не передбачене пакетами медичних послуг НСЗУ.
«Зокрема, йдеться про ендопротезування, протезування ока та слухопротезування, кардіологія та інші хірургічні втручання. Це відбувається за рішенням відповідної комісії Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА. На сьогодні комісія прийняла позитивне рішення по 62 справах.
З початку цього року надали вже понад 1,2 мільйона гривень, в тому числі 51 тисячу гривень на моделювання та виготовлення індивідуальної орбітальної пластини киянину, — зазначила Марина Хонда. — Але масштабно розв’язати проблему реконструкції кісток обличчя внаслідок бойових поранень на рівні місцевої влади наразі неможливо. Разом з тим, така реконструкція — надзвичайно необхідний етап для адаптації військових, як й інші сфери фізичного та психологічного відновлення»